MALWINA

Nazywam się Malwina Żyrek i jestem odpowiedzialna za stworzenie THE BAY EDUCATION.

Jestem absolwentką bydgoskiego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Obecnie jestem uczestnikiem studium doktorskiego w dyscyplinie pedagogika. 

Nauczanie języka obcego jest moją pasją, którą realizuję od 2012 roku. Obecnie uczę angielskiego w THE BAY i na Wyższej Szkole Bankowej w Bydgoszczy oraz metodyki nauczania języka angielskiego na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej.

Najczęściej spotykam się z grupami na poziomie intermediate i upper intermediate, z którymi rozwijamy wszystkie zdolności slużące efektywnej komunikacji: mówienie, pisanie, czytanie, słuchanie i gramatykę. Podczas zajęć często wykorzystuję gry improwizacyjne, planszowe i karciane.

THE BAY zrodziło się kilka lat temu podczas moich wakacji w Kalifornii. Kiedy nie ma mnie w klasie, zapewne szukam kolejnych inspiracji podczas podróży, czytając lub słuchając muzyki.

EWELINA

 

Nazywam się Ewelina Adamska i jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wykształcenie filologiczne zaprowadziło mnie do przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół językowych. Dziś znajdziecie mnie jednak w THE BAY.

 

Na zajęciach dla każdej z grup wiekowych staję się kimś innym. W grupie najmłodszych dzieci przenoszę się do ich świata, pamiętając o ciekawości maluchów i potrzebie ruchu. Wspólne śpiewanie piosenek ćwiczy pamięć, oglądanie lub czytanie bajek kształtuje wyobraźnię, natomiast gry i zabawy sprawiają radość uczenia się. Każda minuta lekcji to dla mnie inspiracja, stymulacja zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych do wypowiedzi w języku angielskim, zachęcanie do twórczego myślenia i stawiania sobie określonych celów. Pozwalam na samodzielność, wspieram i motywuję do działania, by na koniec pochwalić za wysiłek i zobaczyć rezultaty.

Podczas zajęć ważną rolę odgrywa energia, zaangażowanie oraz uśmiech, których mi nie brakuje. Przekazuję swoją wiedzę najlepiej jak potrafię i mam nadzieję, że każdy z osobna nie tylko uczy się, ale też poszerza swoje horyzonty, realizuje się i chce wiedzieć więcej.

Język angielski to nie tylko moja praca – to moja pasja, spełnianie marzeń m.in. poprzez podróżowanie i umiejętność porozumienia się z obcokrajowcami. Dzięki znajomości języka rozumiem również teksty piosenek, oglądam i rozumiem filmy oraz seriale w języku angielskim.

 

Nie wyobrażam sobie, aby robić coś innego i wciąż sobie powtarzam „Rób to, co kochasz, kochaj to, co robisz!”

krzysztof

 

Nazywam się Krzysztof Michałowski i jestem anglistą. Jednocześnie studiuję psychologię. Z angielskim miałem do czynienie już od wczesnych lat szkolnych. Od wielu lat interesuję się wszystkim, co związane z językiem angielskim, zaczynając od historii krajów anglojęzycznych aż po angielskie rozgrywki piłki nożnej.

W czasie lekcji staram się poznać uczniów, ich zainteresowania, tak, aby w czasie spotkań aktywnie do nich nawiązywać . Lubię dobrą zabawę i systematyczną naukę, co wbrew pozorom bardzo łatwo jest połączyć. W czasie nauki skupiam się na praktycznych aspektach, które później przydają się podczas realnych sytuacji.

Uwielbiam też kulturę brytyjską i amerykańską, lubię się do niej odnosić, bo rozumiejąc kulturowe i historyczne uwarunkowania, dużo łatwiej jest zrozumieć język

DOMINIKA

 

Nazywam się Dominika Samsin i jestem studentką filologii angielskiej oraz turystyki i rekreacji. Szkole The Bay towarzyszę już od wczesnych początków, kiedy to narodził się sam pomysł jej powstania. Od marca tego roku oficjalnie zostałam  częścią zespołu.

Moja przygoda z językiem angielskim zaczęła się już od wczesnych lat szkolnych, kiedy to regularnie byłam posyłana na zajęcia pozalekcyjne. Z biegiem czasu, nauka sama w sobie przerodziła się w pasję oraz formę spędzania czasu wolnego dającą mi ogromną satysfakcje.

Angielski pokochałam za to, że ułatwił mi poznawanie świata, innych ludzi a także kultur albowiem jest pewnego rodzaju drzwiami do niezliczonej liczby możliwości jakie czekają na nas na każdym kroku.

Proces kształcenia się w dziedzinie języka angielskiego porównuję do odbywania podróży w której zwiedzamy najróżniejsze zakątki Ziemi, uczymy się o nich, a także o ludziach i ich historiach które sprawiają, iż te miejsca stają się niezwykłe.

Moją misją i ambicją docelową jest stanie się przewodnikiem podczas czarującej wycieczki jaką jest nauka języka angielskiego.

BARTEK

Nazywam się Bartosz Wojtinek. Jestem studentem lingwistyki stosowanej z językiem angielskim i niemieckim.

 

Uwielbiam oglądać filmy i poznawać obce kultury, szczególnie te anglojęzyczne.

 

W czasie nauki stawiam na pracę z „żywym językiem” i praktycznym jego wykorzystaniem, czyli staram się więcej rozmawiać, aniżeli pisać. Podczas wszystkich zajęć staram się zaangażować całego siebie, żeby każda lekcja była otulona przede wszystkim porządną dawką przydatnej wiedzy, ale i odrobiną humoru oraz zabawy (bo i przez zabawę można się uczyć!). Moją miłością do języka angielskiego chcę zarazić każdego, z kim spotkam się w The Bay.